
Sneg ili prirodni tepih – zadivljujuća dela engleskog umetnika

Engleski umetnik Sajmon Bek iz godine u godinu iznenađuje svojim muralima i geometrijskim šarama ogromnih dimenzija u snegu. Ove neverovatne, efemerne umetničke instalacije traju dok ih ne razduvaju planinski vetrovi, ili dok se sneg ne otopi.
Svako od ovih dela koja oduzimaju dah umetnik pravi takoreći ručno – hodajući po snegu, naravno u specijalnoj zimskoj opremi.
Na ovaj način Sajmon Bek dodaje nadrealni element pejzažu.
Hodajući, kad se sve sabere kilometrima, ovaj predani umetnik uspeva da stvori neverovatno simetrične i složene šare na mekom, belom snežnom pokrivaču koji se prostire po hektarima i hektarima zemlje.
Bekova mogućnost da se precizno kreće kroz snežne nanose na ledenim temperaturama je potpuno zadivljujuća.
Predivno zamišljeni detalji umetnikovog rada se savršeno nadopunjuju sa netaknutom belinom snega i zaleđenih vrhova planina.
Svake godine, umetnik se upušta u novu avanturu pravljenja ovih složenih i zadivljujućih šara.
Mi smo vam predstavili neke od njegovih prošlogodišnjih radova, pre nego što su nestali sa toplim vremenom.
Izvor: mymodernmet.com